Hiihtokeskus
Säästät itsellesi aikaa rentoutumiseen ja hauskanpitoon, kun tulet Suomen eteläisimmälle tunturille, Oulusta koilliseen vain 140 km ja Helsingistäkin ajomatkaa vain 750 km. Meillä rinteeseen pääset suoraan hotellin ovelta.
Upeat rinteet takaavat turvallisia laskuelämyksiä koko perheelle. Lumilautailijoille on oma melkein kilometrin mittainen streetti, jossa voi pitää hauskaa kaiken tasoiset lautailijat.Pitkät eturinteet tarjoavat tekemistä leppoisista laskuista pitäville, mutta tunturin takarinteiltä löytyy vauhtia ja vaativuutta rinteiden hurjapäille. Freeride-alueelta löytyy lumisateiden jälkeen putskudroppeja ja muuta haastavaa laskettavaa kokeneimmillekin.
Tunturialue tarjoaa silmiähivelevät puitteet hiihtämiselle. Laaja latuverkosto on omiaan hiihtoretkille tykkylumipuiden maailmaan.
Hiihtokeskuksen sijainti
Ajo-ohjeet