Hiihtolomalla tarjolla ilmaista freestyle-ohjausta

2009 on Levillä, Rukalla ja Kasurilassa hiihtolomaviikoilla mahdollisuus päästä ilmaiseen freestyle-ohjaukseen.

Ski Sport Finland, hiihtokeskukset, ammattiohjaajat ja yhteistyökumppanit ovat yhteistyössä rakentaneet nuorten käyttöön kolme freestyle-maailmaa. Vuoden 2009 hiihtolomaviikkojen ilmainen freestyle-maailma pitää sisällään mukavat, helpot ja turvalliset suorituspaikat, joissa jokainen pääsee kehittämään taitojaan.

Ohjauksesta vastaavat kokeneet freestyle-hiihdon huippuosaajat, joiden valmennuksessa jokainen varmasti kehittyy. Harjoitukset ovat maksuttomia pois lukien välineet ja hissilippu. Välineiksi käyvät ihan tavalliset lasketteluvälineet mukaan lukien kypärä, joka on harjoituksissa pakollinen.

Hiihtokoulu

Keskusuutiset

Laskettelu

12.2.2009

Päivitetty 24.9.2025

Luetuimmat

Kansallinen laskupäivä

Kansallinen laskupäivä: poimi vinkit ja tarjoukset juhlapäivään!

Ski.fi-kortti: kaksi laskee, yksi maksaa

Ski.fi Testikeskus tuo välinetestit jokaiselle

Tee itse helppo ja nopea suksihuolto

Talma tuolihissi

Talma kasvaa: uusi tuolihissi ja 40 % lisää rinnealaa

Katso kaikki uutiset

Mainos:
Mainos:

Tilaa ski.fi uutiskirje

Kaikki laskettelusta, lumilautailusta ja Suomen hiihtokeskuksista. Uutiskirje ilmestyy kaudella kaksi kertaa kuukaudessa.

Olen lukenut tietosuojaselosteen ja hyväksyn ehdot.

Siirry takaisin sivun alkuun