Ski.fi hakee sisällöntuottajia

Ski.fi-sivusto ja Ski.fi:n sosiaalisen median kanavat kasvavat vauhdilla. Haemme nyt avustajia tekemään lisää alamäkiaiheista sisältöä Ski.fi:n medioihin.

Suomen suurimman laskettelu- ja lautailumedian, Ski.fi:n, tekeminen ei ole tylsää puurtamista.

Suomen suurimman laskettelu- ja lautailumedian, Ski.fi:n, tekeminen ei ole tylsää puurtamista.

Suomen Hiihtokeskusyhdistys ry:n julkaisema Ski.fi on Suomen suurin laskettelu- ja lautailumedia. Ski.fi:n verkkosivusto sekä Facebook- ja Instagram-tilit ovat voimakkaassa kasvussa. Ajantasaisten rinnetietojen sekä hiihtokeskusfaktojen lisäksi Ski.fi-sivustolla julkaistaan säännöllisesti laskettelijoita innostavaa ja opastavaa sisältöä, kuten hiihtokoulu- ja välinejuttuja sekä uutisia suomalaisten hiihtokeskusten maailmasta.

Haemme nyt avustajia tuottamaan sisältöä Ski.fi:n verkkosivuille sekä YouTube-kanavaan. Mikäli olet intohimoinen alamäki-ihminen ja innokas kirjoittaja ja/tai kuvaaja, niin voit olla juuri oikea henkilö Ski.fi:n tekijäjoukkoon. Suomen lisäksi Ski.fi:n julkaisukielet ovat englanti, venäjä ja saksa, joten haemme myös natiivitasoisesti näitä kieliä hallitsevia avustajajoukkoomme.

Ski.fi:n avustajana pääset kirjoittamaan ja kuvaamaan parhaista lajeista vastaanottavaiselle ja kasvavalle lukijakunnalle. Avustajat opastetaan Ski.fi:n julkaisutyyliin ja tarvittaessa saat myös valmennusta kirjoittamisessa tai kuvaamisessa. Työtahti sovitaan jokaisen tekijän kanssa erikseen ja luonnollisesti työstäsi maksetaan palkkio.

Mikäli alamäki on juttusi ja haluat käden jälkesi laskettelijoiden ahmittavaksi, niin lähetä vapaamuotoinen hakemus osoitteeseen harri.lindfors(a)ski.fi

Pysy ajan tasalla alamäkimaailman tapahtumista, tilaa Ski.fi-uutiskirje!

Keskusuutiset

3.1.2020

Päivitetty 14.10.2025

Luetuimmat

Antte Lauhamaa ja Jani Johansen ovat pitkän linjan telemark-vapaalaskijoita.

Takametsien tellutähdet – Jani Johansen ja Antte Lauhamaa

Kansallinen bike park -päivä: poimi tutustumistarjoukset!

Levi Ski Resort

Leville yksi keskuksen historian suurimmista matkailuinvestoinneista

”Laajiksessa on se hyvä puoli, että reiteiltä löytyy mahdollisuuksia rauhalliseen tutustumiseen. Vauhtia voi sitten kasvattaa taitojen karttuessa”, sanoo Laajiksen kantaporukkaan kuuluva Hannu Pohjolainen (kuvassa vasemmalla).

Laajis bike park huokuu hyvää henkeä

Sappee Bike Parkissa on panostettu monipuolisiin suorituspaikkoihin ja laajaan palvelutarjontaan pyöräilijöille.

Sappee Bike Park on suosittu pyöräilykupla

Katso kaikki uutiset

Mainos:
Mainos:

Tilaa ski.fi uutiskirje

Kaikki laskettelusta, lumilautailusta ja Suomen hiihtokeskuksista. Uutiskirje ilmestyy kaudella kaksi kertaa kuukaudessa.

Olen lukenut tietosuojaselosteen ja hyväksyn ehdot.

Siirry takaisin sivun alkuun